Wikielec Mistrzem Polski U-14! SChLF Chrzanów na 7 miejscu (wyniki, relacja, zdjęcia)

W weekend 30-31 stycznia 2016 r. w Bielsku-Białej rozegrane zostały Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Zespół SChLF Chrzanów zajął w nich 7 miejsce przegrywając w dramatycznych okolicznościach ćwiercfinał z Hurtapem Łęczyca. Mistrzem Polski został GKS Wikielec.

Zespół SChLF Chrzanów na mistrzostwa jechał bez obciążeń związanych z osiągnięciem jakiegoś wyniku - gracze na finały dostali się bowiem z dziką karta za Helios Białystok, który z udziału w turnieju zrezygnował. Chrzanowianie do Bielska-Białej wyruszyli w sobotę rano by przed 8 zameldować się w hotelu Rekord połączonym z halą gdzie była rozgrywana impreza.

W grupie SChLF Chrzanów grał bezpiecznie skupiając się na defensywie. Ciężko było bowiem wybadać siłę rywali. W pierwszym meczu po indywidualnej akcji prowadzenie dał Ślósarz, ale na minutę przed końcem gracz TAF Toruń zdecydował się na strzał z dystansu i nie zablokowany przez...Ślósarza umieścił piłkę w siatce. Zespoły podzieliły się więc punktami. Toruń następnie uległ Tryńczy 0-1 i czekał na wynik meczu tego zespołu z naszym. Zgodnie z oczekiwaniami grą rywala kierował Przemysław Czado i to on dał Góralowi szybkie prowadzenie. SChLF musiał wyrównać i uczynił to tuż po przerwie kiedy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Stachera. Remis dawał awans, ale aby wyjść z pierwszego miejsca drużyna z Chrzanowa musiała i chciała wygrać. Stacherze nie udało się jednak zdobyć gola z przedłużonego karnego i mecz zakończył się remisem. W ćwierćfinale Góral trafił więc na Gwiazdę, a SChLF na Hurtap.

Ćwierćfinał SChLF Chrzanów z Hurtapem był jednym ze spotkań, które zapadną w pamięci zawodników, uczestników i kibiców mistrzostw w Bielsku. Faworytem była drużyna z Łęczycy, która wygrała dwa mecze grupowe. Pojedynek był jednak zacięty i wyrównany. Z minuty na minutę SChLF spisywał się coraz lepiej aż w końcu po precyzyjnym strzale przy słupku Stachery nasz zespół na minutę przed końcem objął prowadzenie. Półfinał był więc już na wyciągnięcie ręki. Przez kolejne trzydzieści sekund SChLF był w posiadaniu piłki, ale w końcu przejął ją Hurtap, który w końcówce starał się za wszelką cenę doprowadzić do remisu. na posterunku był jednak Burzej. W ostatniej akcji meczu Fogiel nie został jednak zablokowany przez Kosowskiego, a piłka zerwała pajęczynę z okienka bramki. Po golu na tablicy została...jedna dziesiąta sekundy. Chrzanowianie w dramatycznych okolicznościach musieli odstawić myśl o półfinale i przystąpić do dogrywki. W czasie jej trwania prowadzili grę i przeważali, ale wynik się nie zmienił. O awansie zdecydowała seria rzutów karnych. Pierwszego karnego obronił Burzej, ale po chwili po strzale Motyczki piłka odbiła się od wewnętrznej części spojenia i nie wpadła do siatki. Kolejne strzały Stachery oraz Hudzika oraz rywali były skuteczne. Zawodnik Hurtapu trafił także w serii czwartej, w której za lekko uderzył Stachera i to Hurtap, który w niesamowity sposób wyrównał w regulaminowym czasie gry po karnych cieszył się z awansu do strefy medalowej.

SChLF Chrzanów walczył o miejsca 5-8, a szansę gry dostali także gracze, którzy do tej pory mniej pojawiali się na parkiecie. W pierwszym starciu rywalem była Unia Tarnów, która w eliminacjach w Wieliczce pokonała nas aż 7-0. Tym razem pojedynek był wyrównany. Prowadzenie objęła Unia, ale szybko do remisu jeszcze w pierwszej połowie doprowadził Slósarz. Druga odsłona nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebna była dogrywka. W niej głupi faul popełnił Pawlas, a Unia trafiła na 2-1 z przedłużonego karnego. Po chwili szansę na wyrównanie także z dziesięciu metrów miał Motyczko, ale przestrzelił i Unia walczyła o miejsce 5, a SChLF o 7 pozycję. Rywalem był podobnie jak w grupie Góral Tryńcza, który zagrał bez swoich liderów Mylka i Czado. Zmiennicy zaprezentowali się jednak bardzo pozytywnie i szczególnie na początku meczu stworzyli kilka sytuacji. Kiedy do siatki rywala trafili jednak Stachera i Zając gra się nieco uspokoiła. W drugiej połowie padł gol kontaktowy, a pod koniec Góral miał szanse na doprowadzenie do dogrywki. Burzej wybronił jednak karnego, a piłka po przedłużonym karnym powędrowała obok słupka.

SChLF Chrzanów grał w składzie: Kacper Burzej, Dawid Motyczko, Aleksander Barański, Filip Kania, Bartosz Pawlas, Jan Kosowski, Szymon Zając, Szymon Bugdalski, Maciej Praszek, Michał Stachera, Mateusz Hudzik, Piotr Ślósarz

Mecze w czołowej czwórce były wyrównane. O trzecią pozycję ostatecznie zagrała Kamionka i Hurtap. Po piłkarskich szachach i dogrywce 1-0 wygrała drużyna ze Śląska. Mistrzem Polski został natomiast Wikielec, który 3-2 pokonał Gwiazdę.

Podsumowując występ SchLF Chrzanów trzeba podkreslić, że zespół z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej. Po spotkaniu z Hurtapem wiele osób składało "kondolencje" i gratulowało świetnej gry taktycznej. To właśnie odpowiednie ustawienie zawodników i wykonywanie komend z ławki skutkowało dobrą jak na ich umiejętności grą. Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że w zespole nie byli sami wirtuozi, a też warunki w jakich trenowała drużyna nie pozwoliły na idealne przygotowanie do mistrzostw. Szkoda, że nie udało się jednak walczyć o medale. Kto wie może skuteczna defensywa zatrzymałaby rywali np z Wikielca. Z Gwiazdą, która zdobyła srebro podczas turnieju w Libiążu przeciez wygraliśmy...

Cała drużyna zasługuje na pochwałę mimo zaledwie siódmego miejsca. Bardzo dobrze bronił Burzej, w ofensywie ton nadawali Stachera i Ślósarz, a zdecydowanie najlepszym defensorem turnieju z pewnością był Mateusz Hudzik, który chyba ani raz nie dał się minąć rywalowi.

Podsumowując mistrzostwa nie można także nie wspomnieć tradycyjnie o organizacji. Ta tym razem stała na naprawdę wysokim poziomie. Prawidłowo funkcjonowała koordynacja pomiędzy harmonogramem turnieju, pracą hotelu i restauracji. Zawody były transmitowane w telewizji internetowej, na medal spisali się spikerzy, a uczestnicy otrzymali także szereg upominków, nagród rzeczowych i eleganckich dyplomów.

WYNIKI:

1. (8:30)Rekord Bielsko-Biała- Calisia '14 Kalisz2:1(1:1)

2. (9:15) Solne Miasto Wieliczka - Kamionka Mikołów2:3(0:2)

3. (10:00) SChLF Chrzanów - TAF Toruń1:1(0:0)

4. (10:45) Junior Hurtap Łęczyca - Drukarz AZS UW Warszawa2:1(1:1)

5. (11:30) Unia Tarnów - Calisia '14 Kalisz3:1(0:1)

6. (12:45) GKS Wikielec - Kamionka Mikołów1:1(0:0)

7. (13:30) Góral Tryńcza - TAF Toruń1:0(1:0)

8. (14:15) Gwiazda Ruda Śląska - Drukarz AZS UW Warszawa4:2(3:1)

9. (15:00)Rekord Bielsko-Biała- Unia Tarnów6:3(1:1)

10. (15:45) GKS Wikielec - Solne Miasto Wieliczka5:2(2:1)

11. (16:30) Góral Tryńcza - SChLF Chrzanów1:1(1:1)

12. (17:15) Gwiazda Ruda Śląska - Junior Hurtap Łęczyca1:3(0:2)

Faza pucharowa

13. (18:00)Calisia '14 Kalisz -Solne Miasto Wieliczka4:2(0-1)

14. (18:50) TAF Toruń - Drukarz AZS UW Warszawa4:5(2:2)

15. (19:40)mecz o11. miejsce:Solne Miasto Wieliczka -TAF Toruń2:8(1:3)

16. (20:30)mecz o9. miejsce:Calisia '14 Kalisz -Drukarz AZS UW Warszawa4:3(1:3)

Ćwierćfinały:

(8:30) Rekord Bielsko-Biała – Kamionka Mikołów0:3(0:2)

(9:20) Unia Tarnów – GKS Wikielec1:4(1:3)

(10:10) Góral Tryńcza – Gwiazda Ruda Śląska1:6(0:1)

(11:00) SChLF Chrzanów – Junior Hurtap Łęczyca1:1(0:0,1:1) rz. karne2:3

o miejsca 5-8:

(11:50) Rekord Bielsko-Biała - Góral Tryńcza9:3(5:0)

(12:40) Unia Tarnów - SChLF Chrzanów2:1(1:1, 1:1) po dogrywce

Półfinały:

(13:30) Kamionka Mikołów – Gwiazda Ruda Śląska1:2(1:1)

(14:20) GKS Wikielec – Junior Hurtap Łęczyca2:1(1:0)

(15:10) o7. miejsce:Góral Tryńcza -SChLF Chrzanów1:2(0:2)

(16:00) o5. miejsce:Rekord Bielsko-Biała -Unia Tarnów7:0(2:0)

(16:50) o3. miejsce: Kamionka Mikołów -Junior Hurtap Łęczyca1:0(0:0; 0:0) po dogrywce

(17:40) o1. miejsce: Gwiazda Ruda Śląska - GKS Wikielec2:3(1:1)

Najlepszy strzelec:Marcin Kozina(Rekord Bielsko-Biała, 12 goli)
Najlepszy bramkarz:Michał Marciniak(Junior Hurtap Łęczyca)
Najlepszy zawodnik turnieju:Jakub Nowak(Kamionka Mikołów)