SChLF Chrzanów z awansem na MMP U-18 w Bochni.

W sobotę 4 lutego został rozegrany ostatni turniej Grand Prix U-18. Gospodarzem zmagań był Elmar Jędrzejów, a rozegrano je w hali sportowej w Nowinach. SChLF na turniej pojechał mocno osłabiony z powodu wyjazdów na ferie. W składzie zabrakło Burzeja, Jochymka, Przepiórki i Dzierwy.

W pierwszym meczu turnieju Elmar Jędrzejów wygrał z Sobkiem. Oznaczało to konieczność wygranej SChLF-u nad Elmarem aby awansować do mistrzostw. Wcześniej zespół z Chrzanowa zagrał jednak z Sobkiem. Mecz był otwarty, ale to rywale ciągle prowadzili. Kiedy udawało się łapac kontakt Sobek przeprowadzał błyskawiczną kontrę i wygrał ostatecznie 8-5.

Kluczowy w aspekcie awansu do MMP U-18 w Bochni z drugiego miejsca (Sobek awans wywalczył już po drugim turnieju w Chrzanowie) był mecz SChLF-u z Elmarem. Chrzanowianie dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Kity i Kapci. Wynik się nie zmieniał, ale w końcówce Elmar wycofął bramkarza. Długo rywale nie stwarzali sytuacji, ale w końcu trafili z najbliższej odległości łapiąc kontakt. Defensywa w końcówce okazała się jednak skuteczna i to SChLF dzięki lepszemu stosunkowi bezpośrednich spotkań z Elmarem mógł cieszyć się z awansu do mistrzostw w Bochni, które zostaną rozegrane od 24 do 26 lutego.

Szkoda, że kolejny raz trafiliśmy na rywali, którzy nie pomyśleli o jakiejkolwiek oprawie turnieju, a i statuetki za zmagania były zbyt ciężkim zadaniem. Inaczej było chwilę później. Futsal Nowiny przygotował efektowne patery. Z awansu cieszyła się ekipa gospodarzy oraz GKS-u Tychy. Eliminacji nie przebrnęła Trzebinia, której nie wystarczyła wygrana z Nowinami.

Sobek Kraków - SChLF 8-5 (Skórzewski, Madoń, Żegleń, Policht, Kita)
Elmar Jędrzejów - SChLF 1-2 (0-2) (Kita, G. Kapcia)
SChLF: Pieczonka, Prowalski - Skórzewski, Kita, Dzikowski, Kaczmarski, G. Kapcia, Domagała, Żegleń, Policht, Madoń

Komplet finalistów:

1. BSF Bochnia.