Ruszają eliminacje MMP U-18.

Po drużynach U-20 i U-16 do walki w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski stanie drużyna futsalowego Fabloku U-18. Zespół zagra w grupie z MKS Trzebinia oraz Sobkiem Kraków. Każda z drużyn zorganizuje turniej Grand Prix, a dwie najlepsze awansują do finałów MMP U-18 w Bielsku-Białej.

Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę 25 listopada w Krakowie. W pierwszym meczu Sobek zagra z Trzebinią. O 9.50 na parkiet wyjdą zespoły Trzebini i Fabloku, a o 10.40 Sobek zagra z Fablokiem. Chrzanowian czeka w eliminacjach trudne zadanie. MKS Trzebinia dobrze spisuje się bowiem w Magic Sport Lidze Futsalu, a Sobek to zespół oparty na graczach Garbarni, która po rundzie jesiennej zajmuje 2 miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów. Trzeba pamiętać jak wiele "zamieszania" na parkiecie dwa lata temu podczas rywalizacji w kategorii U-16 robił zawodnik tego klubu Bartosz Baran.

MKS Fablok będzie musiał w Krakowie radzić sobie bez trzech podstawowych zawodników. Zabraknie bowiem Jakuba Jochymka, Piotra Knapika i Gerarda Kapci. W składzie znaleźli się natomiast: Grzegorz Dębski, Damian Przepiórka, Kacper Kołodziejczyk, Patryk Jaszczur, Patryk Rogowiec, Przemysław Glistak, Marek Starzycki, Jerzy Dzierwa, Jakub Żegleń i Karol Piechota.