Puchar Ligi MSMLF 2019 - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W niedzielę 3 lutego rozegrano turniej o Puchar Ligi MSMLF 2019, który zakończył rozgrywki Magic Sport Młodej Ligi Futsalu 2018/2019. Rywalizacja rozpoczęła się z "małym" poślizgiem z powodu opóźnienia w rozegranym wcześniej turnieju caban Cup. Zawodnicy musieli także zmagać się z ciężyki warunkami. Na parkiecie było bowiem sporo kleju oraz piasku.

Większość spotkań była bardzo wyrównana i emocjonująca. Grupę A wygrał Fablok U-16, który dobrą postawę w dwóch pierwszych meczach potwierdził w ostatnim starciu aż 4-0 pokonując MKS Trzebinia JS I. Duży udział w wygranych miał Karol Piechota, który zdobywał ważne bramki.

W grupie B Magic Sport rozpocżął od rozgromienia osłabionego LKS Gang. W drugim meczu faworytowi postawiił się MKS Trzebinia JS II murując w defensywie i uzyskując remis 0-0. Po wygranej nad MKS Trzebinia 2004 I zespół miał szansę na finał, ale Magic Sport w ostatnim starciu przełamał defensywę MKS Trzebinia 2004 I i zagrał z Fablokiem U-16 o pierwsze miejsce. Magic Sport od czasu do czasu był w stresie kiedy nadziewał się na kontry rywali, ale świetne interwencje tego dnia notował Kacper Burzej.

W meczu o 3 miejsce Solidex okazał się lepszy od MKS Trzebinia JS II. W finale Fablok U-16 ambitnie walczył z Magic Sportem. Mistrz wyszedł na prowadzenie po przepięknej bramce Klechowskiego. Fablok się jednak nie poddał i do remisu doprowadził Filipski. O triumfie zadecydowała więc seria rzutów karnych, w której lepszy okazał się Magic Sport. Królem strzelców imprezy został Oskar Chechelski z Magic Sport.

Podczas turnieju zawodnicy oraz kibice mieli okazję poczęstować się żurkiem, który przygotowała Firma Cateringowa Megalo oraz słodkościami od Dan Cake.

Grupa A:

Solidex Junior - MKS Trzebinia JS I 2-1

Fablok U-16 - Kuce Football Club 2-0

Solidex Junior - Fablok U-16 1-2

MKS Trzebinia JS I - Kuce Football Club 8-1

Solidex Junior - Kuce Football Club 2-0

MKS Trzebinia JS I - Fablok U-16 0-4

Grupa B:

LKS Gang - Magic Sport 0-12

MKS Trzebinia 2004 I - MKS Trzebinia JS II 0-0

LKS Gang - MKS Trzebinia 2004 I 1-0

Magic Sport - MKS Trzebinia JS II 0-0

LKS Gang - MKS Trzebinia JS II 4-5

Magic Sport - MKS Trzebinia 2004 I 3-0

Mecz o 3 miejsce:

Solidex Junior - MKS Trzebinia JS II 4-2

Mecz o 1 miejsce:

Fablok U-16 - Magic Sport 1-1 k. 1-2

W czasie trwania turnieju nagrodzono także uczestników za sezon 2018/2019 Magic Sport Młodej Ligi Futsalu. Nagrody wręczyli Prezes MKS Fablok Chrzanów Artur Filipski oraz właściciel Salonu Sportowego Magic Sport, były reprezentant Polski, najlepszy zawodnik Futsal Ekstraklasy minionego sezonu - Paweł Budniak.

Drużyny z miejsc 11-4 otrzymały puchary, a te, które zajęły miejsca 6-4 dodatkowo piłki. Ekipy z podium otrzymały okazałe puchary, medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Złoto powędrowało do drużyny Magic Sport, srebro do MKS Trzebinia JS I, a brąz do Fabloku U-16. Nie zabrakło także nagród inwudiaylnych. Co ciekawe w wyniku głosowania zespołów w tym sezonie nagrodzono dwóch najlepszych bramkarzy, którzy otrzymali taką samą ilość punktów.

Wyróżnieni gracze w zespołach:

Magic Sport: Maciej Praszek

MKS Trzebinia JS I: Kacper Blaszke

Fablok U-16: Karol Piechota

MKS Trzebinia 2004 I: Igor Krzywda

LKS Gang: Albert Ryska

Solidex Junior: Mateusz Węgorek

Kuce Football Club: Kamil Bies

MKS Trzebinia JS II: Kacper Duda

MKS Trzebinia 2004 II: Miłosz Korcz

Promyk Bolęcin Junior: Patryk Szczepina

Buła i spóła: Kacper Poznański