Polska U-21 wygrywa z Portugalią. Gole Zastawnika (relacje, wypowiedzi)

Reprezentacja Polski U-21 w futsalu przebywa w Portugalii gdzie za rywala w towarzyskim dwumeczu ma tamtejsza młodzieżówkę. Wśród powołanych przez Gerarda Juszczaka znaleźli się zawodnicy Wisły Krakbet Kamil Lasik i Mikołaj Zastawnik wywodzący się ze Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu.

W pierwszym meczu, który rozegrano we wtorek 17 lutego w Coruche Polska uległa rywalowi 1-3. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych po rozegraniu rzutu rożnego w 12 minucie strzelił Mikołaj Zastawnik, który w tym momencie wyrównał stan meczu na 1-1.

Poniżej publikujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników oraz trenera:

- W sumie zagrałem kilkanaście minut. W jednej z czwórek zmieniłem Roberta Ślęczkę. Miałem kilka okazji, ale żadnej takiej idealnej. Jedyną bramkę zdobył dla nas Mikołaj, który dostał piłkę z rożnego na strzał i przymierzył przy dalszym słupku. Kami Lasik natomiast przy golach był bez szans. Tak piłkarsko to za dużych szans z Porugalią nie mamy. Aby osiągnąć w środę dobry wynik musimy walczyć z nimi fizycznie i dobrze rozgrywać kontry – skomentował zawodnik FC Toruń Patryk Rau.

- Ogólnie mecz wyglądał dobrze. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza od drugiej. W drugiej popełniliśmy głupie błędy, a jedna zmiana zaważyła na naszej przegranej. W 23 minucie straciliśmy bowiem dwie bramki. Wtorkowy mecz już jednak za nami i skupiamy się na rewanżu, który trzeba wgrać – skomentował zawodnik Wisły Krakbet Mikołaj Zastawnik.

- Zagraliśmy mecz na ciekawym poziomie. Na tle takiego przeciwnika nie była to łatwa sztuka. Kilku graczy po prostu nie zagrało na 100%, a takim przeciwnikiem muszą wszyscy zagrać na maxa. Lasik i Zastawnik rozegrali dobre zawody choć u tego drugiego ciągle widać brak regularnej gry. Nie musimy się wstydzić tego meczu, choć nie jesteśmy zadowoleni wyniku. Trzeba jednak zbierać dobre doświadczenie, a czas na rewanż w środę – skomentował trener reprezentacji Polski U-21 Gerard Juszczak.

W drugim meczu Polska zrewanżowała się Portugalii i wygrała 2-0. Bramki zdobyli Arkadiusz Szypczyński i co cieszy nas szczególnie Mikołaj Zastawnik.

Poniżej publikujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników oraz trenera:

- Zagraliśmy dobre spotkanie. Poprawiliśmy detale, które wczoraj zaważyły na wyniku. Mimo młodego wieku graczy zespół Portugali to dobry team. W składzie z wczoraj nastąpiły dwie zmiany Szypczyński zastąpił Ślęczkę i Olczak zastąpił Raubo. To okazało się strzałem w samo sedno. Zespół zagrał to czego oczekuję i na swoim niezłym poziomie. Na zero z tyłu z Portugalią .... cieszy, a to zasługa zespołu i kapitalnie broniącego Lasika. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, bo mecz był w prowadzony dobrym tempie i każdy zawodnik miał swoją role – skomentował trener reprezentacji Polski U-21 Gerard Juszczak.

- Dzisiejszy mecz był zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu od wczorajszego. Od początku spotkania byliśmy bardzo zdyscyplinowani w swoich szykach obronnych nie pozwalając Portugalczykom praktycznie na nic. Nie stwarzali zagrożenia pod bramką Lasika, tak jak to było niejednokrotnie w dniu wczorajszym. Szybko, bo już po ok 10 minutach cieszyliśmy się z dwubramkowego prowadzenia, które dowieźliśmy do końca ! Portugalczycy wycofali w końcówce bramkarza, ale na nic im się to nie zdało, bo świetnie broniliśmy. Rozegraliśmy dwa naprawdę dobre spotkania, które powinny zaprocentować w przyszłości – skomentował zawodnik Rekordu Bielsko-Biała Łukasz Biel.

Tak jak powiedział trener o wygranej zaważyły detale, które wyeliminowaliśmy po pierwszym przegranym meczu.
Dwie bramki w dwóch spotkaniach bardzo cieszą biorąc pod uwagę, że graliśmy z bardzo mocnym zespołem, Bramka w drugim meczu to delikatny przypadek i dużo szczęścia, po rozegranym stałym fragmencie, Dobre występy w kadrze nic nie zmieniają w mojej sytuacji w Wiśle. Muszę ciężko pracować aby udowodnić, że nie jestem w tym klubie przypadkowo – skomentował zawodnik Wisły Krakbet Mikołaj Zastawnik.

https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-fustalu/reprezentacja-futsalu-u-21/bez-respektu-bez-strachu-mlodziezowka-wygrywa-z-najlepszymi1 - Relacja na stronie Łączy nas Piłka