Grand Prix U-18 (wyniki, zdjęcia). SChLF nadal w grze.

Turniej w Chrzanowie był drugim w tej grupie eliminacyjnej. Po kolejnych dwóch wygranych awans do MMP U-18 w Bochni zapewnił już sobie UKS Sobek Kraków. Chrzanowianie wygrywając z Elmarem przedłużyli swoje szanse na awans. O drugie premiowane awansem miejsce powalczą z drużyną z Jędrzejowa podczas ostatniego turnieju 4 lutego w Nowinach.

Po dwóch porażkach w Krakowie gospodarze do rywalizacji przystąpili z nożem na gardle. Już w pierwszym meczu zmierzyli się z Elmarem. Było jasne, że to starcie będzie kluczowe w perspektywie awansu do mistrzostw. Lepiej rozpoczęli gracze z Jędrzejowa dzięki pięknemu strzałowi z dystansu w samo okienko. Mimo dobrej formy Pieczonka był w tym momencie bezradny. W kolejnych akcjach jednak świetnie interweniował i mobilizował kolegów do walki. Z biegiem czasu SChLF wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca wygrywając ostatecznie 6-3, a więc jedną bramką więcej niż Elmar uczynił to w Krakowie (było 6-4). Po kilku minutach przerwy Elmar walczył z Sobkiem, ale to słowo na wyrost bowiem na parkiecie była tylko jedna drużyna. Sobek robił co chciał i rozgromił rywala 9-0. Trener dał pograć wszystkim zawodnikom zaznaczając, że pozostało im jeszcze starcie z SChLF-em. Ostatni mecz turnieju był zacięty. Lepiej weszli w niego gospodarze, którzy prowadzili po bramce Kity. na początku drugiej połowy Sobek jednak przycisnął i przewaga zakończyła się strzeleniem wyrównującej bramki. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem rywala faulował Kaczmarski i Sobek miał przedłużonego karnego. Strzał z dziesięciu metrów obronił wprowadzony Burzej, ale wobec dobitki był już bezradny. Podobnie jak w Krakowie Sobek po zaciętym boju wygrał więc 2-1 i z kompletem 12 punktów przewodzi w stawce. Krakowianie tym samym zapewnili już sobie start w finałach MMP U-18 w Bochni. O drugie premiowane awansem miejsce powalczą Elmar i SChLF. O wszystkim zapewne zdecyduje bezpośredni mecz między tymi drużynami. Ostatni turniej zostanie rozegrany dopiero 4 lutego w Nowinach.

WYNIKI:

Elmar Jędrzejów - SChLF Chrzanów 3-6

Elmar Jędrzejów - UKS Sobek Kraków 0-9

UKS Sobek Kraków - SChLF Chrzanów 2-1

Król strzelców: Marcin Kołtoń (Sobek)

MVP: Adam Jawor (Sobek)

Najlepszy bramkarz: Adrian Pieczonka (SChLF)

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, słodki poczęstunek, a wyróżnieni zawodnicy medale oraz czapki. Nagrody wręczył radny gminy Chrzanów Miłosz Kocot.

SChLF: Pieczonka, Burzej - Skórzewski, Dzierwa, Kita, Dzikowski, Jochymek, D. Przepiórka, Żegleń, Kaczmarski, G. Kapcia, Domagała, Policht, Madoń