Grand Prix U-16 - SChLF przypieczętował pierwsze miejsce.

Gospodarzem ostatniego turnieju Gradn Prix był Promień Mikluszowice. Zawody rozegrano w sali I LO w Bochni. SChLF Chrzanów był już pewny awansu do mistrzostw w Białymstoku. Zawodnicy chcieli pokazać się jednak z dobrej strony. W składzie zabrakło chorego Kacpra Burzeja, którego zastąpił młody Antoni Wątroba. Choroba nie dała także zadebiutować Dawidowi Celmerowi, a z powodu zobowiązań w Zagłębiu Sosnowiec (tam przejdzie grać) nie mógł wystapić Jakub Jochymek.

https://photos.google.com/share/AF1QipMwedEDt3dKYP2wbJ4xmQT7mmX5FVHw8esXlx73VZfvsC7MNTITMwXW-xKb89uEOA?key=RkJYSFJ6WGhJejNOUlhzZ1FtSjRhUEVmZ2cwLTFn - Zdjęcia z turnieju

Trzeci turniej miał rozstrzygnąć awans z drugiego miejsca. Ta sprawa rozwiązała się dość szybko bowiem w pierwszym starciu Sobek rozbił Mikluszowice aż 8-0 i tym samym mógł zaczać szukać hotelu w Białymstoku. Sobek dobrze rozpoczął także mecz z SChLF-em trafiając w trzeciej minucie. Chrzanowianie długo nie mogli odpowiedzieć, w pierwszej połowie narażając się na groxne kontry. W drugiej odsłonie Sobek został zepchnięty do defensywy i w końcu ich zapora została przerwana. W 17 minucie inywidualną akcję wykończył Gerard Kapcia, a zwycięstwo drużynie po indywidualnym rajdzie grał kapitan Damian Przepiórka.

Od początku meczu z Promieniem szansę gry dostali zmiennicy. Chrzanowianie prowadzili grę, ale byli nieskuteczni. Bramka padła jednak w piątej minucie po uderzeniu Ferdka i błędzie bramkarza rywala. Kolejne minuty nie przynosiły podwyższenia rezultatu aż w 18 minucie z dystansu trafił Przepiórka, a po chwili jego wycyzn powtórzył Jaszczur. W ostatniej minucie honorowego gola zdobył Promień, który wykorzystał przedłużonego karnego.

SChLF nie wygrał więc zbyt wysoko, ale pewnie. Z trzech drużyn zarówno w Bochni jak i podczas całych eliminacji to właśnie zespół z Chrzanowa prezentował się najlepiej taktycznie. Zawodnicy muszą jednak popracować nad skutecznością i koncentracją jeśli chcą o czymś myśleć podczas mistrzostw w Białymstoku. Tam tacy rywale jak Rekord, Mikołów, Bochnia czy Tryńcza z pewnością będą prezentować bowiem wyższy poziom niż Promień i Sobek.

Po sportowej rywalizacji organizatorzy wręczyli pamiątkowy puchar za wygranie soboteniego turnieju oraz statuetkę za awans do mistrzostw. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Damian Przepiórka, a bramkarzem Paweł Prowalski. Ten ostatni statuetkę przekazał jednak Antkowi Wątrobie, który w jego odczuciu bardziej załużył na nagrodę.

SChLF Chrzanów: Prowalski, Wątroba - Przepiórka, G. Kapcia, M. Kapcia, Jaszczur, Starzycki, Knapik, Cziszewski, Ślósarz, Ferdek, Kołodziejczyk, Motyczko Trener: Zbigniew Pawela

WYNIKI:

Promień Mikluszowice - Sobek Kraków 0-8 (0-4)

SChLF Chrzanów - Sobek Kraków 2-1 (0-1)

Promień Mikluszowice - SChLF Chrzanów 1-3 (0-1)

Tabela:

1. SChLF Chrzanów 2 6 5-2