Finały MMP U-16 w Białymstoku - zapowiedź.

Od piątku 10 lutego do niedzieli 12 lutego w Białymstoku zostaną rozegrane Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu. W stawce finalistów znajdzie się zespół SChLF Chrzanów.

Będą to siódme finały w tej kategorii wiekowej. W dotychczasowych startach nasze zespoły osiągały nastepujące wyniki: brązowy medal w Ostródzie jako SChLF Północ, złoty medal w Unisławiu i Mielcu jako Wisła Krakbet, brązowy medal w Kaliszu jako Wisła Krakbet, ćwierćfinał w Toruniu jako SChLF Chrzanów, ćwierćfinał w Pniewach jako SChLF Clearex.

Do mistrzostw w Białymstoku zespół prowadzony przez Zbigniewa Pawelę awansował po eliminacyjach Grand Prix trzykrotnie pokonując Promień Mikluszowice, dwukrotnie wygrywając z Sobkiem i raz z tym rywalem remisując. Zawodnicy trenowali dwa razy w tygodniu. Wszyscy rywalizowali także w weekendy w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu. Podczas przygotowań nie udało się rozegrać żadnego sparingu z innym klubem. W wewnętrznych grach z zespołem SChLF U-18 za każdym razem lepsi okazywali się młodsi zawodnicy.

Z powodu kontuzji w Białymstoku zabraknie Szymona Ferdka. Sprawy osobiste zatrzymały Piotra Ślósarza, a młody Karol Piechota nie może zostać dołączony do kadry z powodu klubowych obowiązków (Mistrzostwa Małopolski Zachodniej w barwach Górnika Libiaż). Trener  Zbigniew Pawela wybrał więc na wyjazd trzynastu zawodników, którymi są: Kacper Burzej, Paweł Prowalski, Damian Przepiórka, Jakub Jochymek, Gerard Kapcia, Patryk Jaszczur, Piotr Knapik, Marek Kapcia, Marek Starzycki, Kacper Cziszewski, Kacoer Kołodziejczyk, Dawid Motyczko i Dawid Celmer.

Wszyscy zawodnicy poza Kacprem Burzejem reprezentują na co dzień barwy Fabloku Chrzanów. Kacper jest bylym graczem tego klubu wystepującym obecnie w Rekordzie Bielsko-Biała.

W składzie jest więc kilku zawodników ogranych w mistrzowskich turniejach. Trzeba zakładać bowiem, że Jakub Jochymek czy Damian Przepiórka, dla których będą to szóste mistrzostwa (w kategoriach U-14, U-16 i U-18) pod tym względem są najbardziej doświadczeni ze wszystkich uczestników mistrzostw. Także inni zaczynali grę w futsal w kategorii U-14 gdzie w Gliwicach i Białymstoku zajmowali 4 miejsce, a przed rokiem w Pniewach w U-16 odpadli w ćwiercfinale z Rekordem. Jedynym debiutantem w imprezie tej rangi będzie Dawid Celmer.

Grupa 1:MOKS Słoneczny Stok Białystok, SCHLF Chrzanów, Futsal Przeworsk Malwee Łódź.

Grupa 2:Rekord Bielsko-Biała, Góral Tryńcza, GSM Ustka, Jeziorak Iława. TYP: Rekord, Góral

Grupa 3:Sobek Kraków, Junior Hurtap Łęczyca, Akademia Pyskowice, Kamionka Mikołów. TYP: Hurtap, Mikołów

Grupa 4:Gwiazda Ruda Śląska,BSFBochnia, Jantar Ustka, Dąbrowa Chełmińska. TYP: Bochnia, Ustka

Chrzanowianie trafili do grupy A. Na inaugurację turnieju zmierzą się w piątek o 13.00 z Futsalem Przeworsk, czyli drużyną, która zajęła drugie miejsce podczas eliminacji na Podkarpaciu ulegając Góralowi Tryńcza, a wyprzedzając Spar Łańcut i Heiro Rzeszów. W miniony weekend Przeworsk rywalizował w Mistrzostwach Podkarpacia U-16 gdzie grał także z drużynami trawiastymi i zajął trzecie miejsce. W sobotę o 8.30 na rozbudzenie SChLF zmierzy się z Malwee Łódź złożonym z zawodników Akademii Marcina Gortata. Zespół Malwee awansował do mistrzostw wraz z Hurtapem Łęczyca (obie drużyny po 15 punktów). Po trzy oczka zdobyły ekipy Drukarza i Atlasu Warszawa. Na zakończenie fazy grupowej w sobotę o 16.00 SchLF zmierzy się z gospodarzami. Ci eliminacji oczywiście nie grali. Przed rokiem zespół w Pniewach nie zdobył nawet punktu. Teraz cele są z pewnością inne, a kilku zawodników Jagielloni, którzy są w składzie z pewnością w tym pomoże.

Celem SChLF-u z pewnością jest wyjście z grupy. Tam grupa A trafia na grupę B. Jest więc możliwy mecz z Rekordem, który okazał się w tej fazie lepszy zarówno przed rokiem na U-16 w Pniewach czy przed dwoma tygodniami na U-14 w Kaliszu.

W mistrzostwach gra sporo nowych drużyn, ale także sporo dobrych znajomych. Do faworytów z pewnością należy Rekord, który z turnieju na turniej w eliminacjach prezentował się coraz lepiej. Zaskoczyć mogą Pyskowice. Słabszy skład w porównaniu z eliminacjami będzie miała Gwiazda. Futsalowe ogranie jak zawsze powinno dać dobry wynik Góralowi Tryńcza. Wynik sprzed roku będzie starała się powtórzyć Bochnia, która zapowiada obronę tytułu. Ciekawe także w jakiej formie będzie Ustka i jej lider Karol Czubak. W stawce zabraknie SMS-u Słupsk. Wycofany w ostatnim momencie zespół zajął GMS Ustka.

Informacje z MMP U-16 w Białymstoku będziemy prezentować na naszym FBhttps://www.facebook.com/schlfchrzanow/

Wyniki oraz statystyki będzie można śledzić nahttp://www.futsalmmp.pl

Transmisję LIVE przeprowadzi Kulpi TV, więc powinniśmy ją znaleźć tutaj 1 dzień: https://m.youtube.com/watch?v=UiZPVybKvrM

Zawody poprowadzą: Paweł Chrzanowski, Jakub Rutkowski, Paweł Tokarewicz (wszyscy Białystok), Paweł Bałut (Czarna), Maciej Nowacki (Uhowo) oraz Łukasz Szymczyk (Kraków)