Finały MMP U-14 w Kaliszu - zapowiedź.

W najbliższy weekend w Tychach będzie grała seniorska reprezentacja Polski. W Kaliszu powalczą natomiast najmłodsi adepci futsalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14. W stawce dwunastu zespołów jest SchLF Chrzanów U-14.

Chrzanowianie trenowali od początku października, a zespół składa się z zawodników okolicznych klubów takich jak Fablok Chrzanów, Górnik Libiąż i KS Chełmek. Przed eliminacjami zespół rozegrał sparing w Bielsku-Białej przegrywając z miejscowym Rekordem. Podczas turnieju w Przeworsku SchLF zremisował z Bochnią, przegrał z Wieliczką i pokonał Tryńczę oraz Przeworsk co przez gorszy stosunek bramek z Bochnią dało awans do turnieju barażowego. Ten rozegrano w Chrzanowie. Po zaciętych i emocjonujących meczach SchLF Chrzanów z siedmioma punktami zajął pierwsze miejsce i uzyskał awans do mistrzostw. Przed turniejem w Kaliszu drużyna rozegrała jeszcze sparing w Bochni wygrywając 10-6.

Poza treningami wszyscy zawodnicy biorą udział także w rozgrywkach Mini Magic Sport Młodej Ligi Futsalu dzięki czemu mają okazje rywalizować ze starszymi rywalami.

W kadrze na mistrzostwa zabraknie niestety Antoniego Wątroby. Bramkarz SChLF-u musi udać się bowiem na wcześniej zaplanowany wyjazd zagraniczny. Kadrę tworzą więc: Olaf Przewoźnik, Aleks Książek - Łukasz Bogacz, Karol Piechota, Kamil Iwanek, Szymon Miziołek, Filip Surowiec, Jan Kosowski, Andrzej Lieber, Filip Macuda, Jakub Gedłek, Maksymilian Pędrys, Arkadiusz Tajs

Na mistrzostwa zespół wyjedzie w piątek popołudniu i zostanie zakwaterowany w hotelu Bursztyn, czyli tym samym, w którym mieszkała przed trzema laty Wisła Krakbet U-16. Wtedy chrzanowianom udało się wyjechać z Kalisza z brązem. Może i teraz hotel okaże się szcześliwy. Przypomnijmy bowiem, że mieszkali w nim wtedy pozostali medaliści czyli Rekord i Wikielec.

W mistrzostwach bierze udział 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. Awans do ćwierćfinałów wywalcza dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Te które zajmą w nich trzecie miejsce jeszcze w sobotę powalczą o pozycje 9-12 i zakończą swój udział w mistrzostwach. Pozostali zagrają w niedzielę o rozstawienie między pozycją 1 a 8.

SChLF grać rozpocznie w sobotę o 8.45, a rywalem będzie AZS Zielona Góra, czyli zespół złożony z trampkarzy Falubazu Zielona Góra, który wygrał jedną z grup eliminacyjnych w pierwszym etapie. Następnie Zielona Góra zagra z Wikielcem, a z tym rywalem, który broni mistrzowskiego tytułu SChLF zmierzy się o 15.15. Z racji ubieglorcznego mistrzostwa Wikielec nie grał eliminacji więc ciężko coś powiedzieć o zespole. Trzeba jednak pamiętać, że ten zespół zawsze ma monych i siłowo grających zawodników i jakąs "perełkę" robiącą różnicę na boisku.

Wszystkie mecze będa trnsmitowane na żywo w telewizji internetowej (link poniżej). Wyniki i statystyki będzie można śledzić na http://www.futsalmmp.pl o przebieganiu zmagań będziemy także informować na naszym FB: https://www.facebook.com/schlfchrzanow/

- http://http://www.lajfytv.pl/aktualnosci/87/mlodziezowe-mistrzostwa-polski-w-futsalu-u14 - TRANSMISJE LIVE Z MISTRZOSTW. Trzeba wejść w zadkładkę na żywo. Zapraszamy do oglądania!

- Jako "doświadczony" nie koniecznie utalentowany uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej mile wspominam wizytę w Kaliszu. Dobrze zapamiętałem Hotel "Bursztyn", w którym mieszkaliśmy razem z Wikielcem i Rekordem, a więc pozostałymi medalistami. Mieliśmy fajną ekipę i dzięki temu czuło się klimat mistrzostw. Zdobyliśmy trzy lata temu w Kaliszu brąz MMP U-16 i teraz życzę chłopakom aby powtórzyli nasz sukces bo był to ostatni medal dla drużyn Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu – powiedział Szymon Przepiórka, brązowy medalista MMP U-16 w Kaliszu w sezonie 2013/2014 z Wisłą Krakbet.

- Jadąc na Mistrzostwa naszym celem jest wyjście z grupy, a w następnej fazie turnieju sprawienie niespodzianki. Ostatnie miesiące były dla nas cenną lekcją. Na każdym treningu doskonaliliśmy swoje umiejętności techniczne i taktyczne, ponieważ większość z nas zaczyna przygodę z futsalem od podstaw. Naszą mocną stroną jest obrona i gra z kontry. Jako kapitan postaram się dać dobry przykład i razem z drużyną damy z siebie wszystko. Na pewno zagramy najlepiej jak potrafimy i będziemy walczyć do ostatnich sekund o zwycięstwo. Odstajemy od rywali jeśli chodzi o grę w ataku, ale dużo nadrabiamy skutecznością w kontrach – powiedział kapitan SChLF U-14 Karol Piechota.

- Rok temu mieliśmy dobry skład, ale teraz wydaje mi się, że mamy o wiele mocniejszy. Planujemy walczyć o mistrzostwo! Rok temu nam się nie udało bowiem w dramatycznych okolicznościach przegraliśmy ćwierćfinał, a myślę, że mieliśmy dusze szanse ograć ubiegłorocznego mistrza czyli Wikielec. Teraz spotkamy się z nimi już w grupie. Naszym największym plusem jest gra w obronie podparta dobrymi bramkarzami. Większość bramek zdobywamy z kontry ponieważ mamy bardzo szybkich zawodników – powiedział Jan Kosowski, zawodnik SChLF U-14, który jako jedyny miał okazję grać w mistrzostwach w Bielsku-Białej przed rokiem.

HARMONOGRAM TURNIEJU MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U-14 W FUTSALU

01)08.00 TAF Toruń – Drukarz Warszawa

02)08.45 SCHLF Chrzanów – KU AZS UZ Zielona Góra

03)09.30 BSF Bochnia – Constract Lubawa