Eliminacje MMP U-20 w Chrzanowie - zapowiedź

W najbliższą niedzielę 12 listopada w Chrzanowie zostanie rozegrany turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w futsalu. Zagrają w nim cztery drużyny, a dwie najlepsze powalczą w finałach w Łęczycy od 15 do 17 grudnia 2017 r.
Gospodarze w tym roku grają pod szyldem MKS Fablok Chrzanów. W składzie zespołu są zawodnicy, którzy w ubiegłych latach rywalizowali w MMP w różnych kategoriach wiekowych. Jedyną nowa twarzą jest Oskar Szczurek. Młoda chrzanowska drużyna na treningach spotykała się od połowy września. W tym czasie rozegrała dwa sparingi pokonując 8-6 MKS Trzebinia i remisując 4-4 z BSF ABJ Bochnia.
MKS Trzebinia będzie jednym z rywali podczas eliminacji. Zespół ma w składzie wielu zawodników, którzy zdobyli srebro podczas MMP U-18 w Bochni czy czwarte miejsce w tej kategorii rok wcześniej w Łęczycy. MKS z pewnością będzie groźny dla każdego rywala, a o sile zespołu mogą decydować takie indywidualności jak Lasik, Raźniak, Wallentin czy Cząstka. Ciężko coś powiedzieć o pozostałych rywalach. Clearex w MMP gra zazwyczaj tylko w najstarszej kategorii. Przed rokiem nie przebrnął eliminacji, a dwa lata temu w U-20 był jednym z faworytów, ale nie wyszedł z grupy (trzeba jednak pamiętać, że wtedy właśnie zespół z Chrzanowa grał pod szyldem Clearexu). Ostatnim młodzieżowym sukcesem Clearexu było więc mistrzostwo U-20 w Bochni. Takimi wynikami nie może pochwalić się AZS UŚ Katowice, który zazwyczaj nie przechodzi eliminacji. Zarówno w Chorzowie jak i Katowicach z pewnością "zebrali" jednak solidnych zawodników, którzy powalczą o awans do finałów.
MKS Fablok Chrzanów podczas turnieju zagra w składzie: Pieczonka, Madeja - Jochymek, D. Przepiórka, G. Kapcia, Nędza, Szczurek, Dzikowski, Skórzewski, Bloch, Żegleń, Kędziora
Zapraszamy do kibicowania chrzanowskiej młodzieży. Poniżej prezentujemy harmonogram turnieju. Przypominamy, że mecze będą trwały 2 x 12 minut czasu zatrzymywanego, a po4  faulu będzie dyktowany przedłużony rzut karny.
Zawody poprowadzą: Mariusz Krupa (Bochnia), Wojciech Curyło (Kraków) i Łukasz Chowaniec (Kraków)
HARMONOGRAM:
9.00 Odprawa techniczna kierowników drużyn w pokoju sędziowskim
9.30 MKS Fablok Chrzanów - Clearex Chorzów
10.20 AZS UŚ Katowice - MKS Trzebinia
11.20 MKS Fablok Chrzanów - AZS UŚ Katowice
12.10 Clearex Chorzów - MKS Trzebinia
13.10 MKS Fablok Chrzanów - MKS Trzebinia
14.00 Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice

Grupa 1:

1. FC Kartuzy - gospodarz.

2. Hemako Sztutowo.

4. MKS Trzebinia

Grupa 7:

1. BSF Bochnia - gospodarz

2. Solne Miasto Wieliczka.

3.Słomniczanka Słomniki.

4. Sobek UEK Kraków