Eliminacje MMP U-14 w Chrzanowie. Zapraszamy!

Eliminacje MMP U-14 w Chrzanowie. Zapraszamy!

Po zespołach U-20 i U-18 do gry w tym sezonie przystępuje najmłodszy zespół Fabloku czyli U-14. W składzie drużyny znajdą się gracze takich klubów jak MKS Fablok Chrzanów, UKS Górnik Libiąż i UKS KS Chełmek. Zawodnicy trenują od kilku tygodni, a dla wszystkich jest to początek z futsalem. Czas przygotowań jest zbyt krótki aby oczekiwać od drużyny cudów, ale z pewnością zawodnicy zagrają z maksymalnym zaangażowaniem i zobaczą jak "smakuje" turniej eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w Chrzanowie w sobotę 22 grudnia od 9.00 do 16.30. Zagra w nim sześć drużyn: MKS Fablok Chrzanów, MKS Trzebinia (czyli uczestnik Magic Sport Młodej Ligi Futsalu), Krakus Nowa Huta, Okocimski Brzesko, UKS Sobek Kraków i Maxfarbex Busko Zdrój. Z sześciu ekip, trzy najlepsze awansują do drugiej fazy eliminacji gdzie 5 stycznia zmierzą się z 3 drużynami z Podkarpacia. Tam z sześciu ekip także trzy najlepsze awansują do finałów w Bielsku-Białej.

Skład turnieju w Chrzanowie miał być nieco inny. W rywalizacji miała wziąć udział Akademia Piłkarska Wisła Kraków, która jednak tydzień przed turniejem się wycofała. Jej miejsce zajął Krakus, który zdążył zgłosić się w przedłużonym wcześniej terminie przez MZPN. Po terminie zgłosiła się natomiast Wieliczka, której nie przyjęto do gry.

W Chrzanowie sześć drużyn zagra systemem każdy z każdym 1 x 15 minut czasu zatrzymywanego. 5 faul w czasie spotkania będzie karany przedłużonym karnym. Pozostałe zasady zgodnie z przepisami futsalu.

Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary. Wybrany zostanie MVP, król strzelców oraz najlepszy bramkarz. Statuetki dostaną także MVP w każdej drużynie. Zawody poprowadzą sędziowie futsalu Grzegorz Hamowski, Mariusz Krupa i Rafał Ziach.

Drużyny z Małopolski będą walczyć także w osobnej klasyfikacji (pięciu uczestników bez Maxfarbexu) o Mistrzostwo Małopolski U-14 w futsalu 2018/2019 i Puchar Prezesa MZPN!

Nagrody wręczą Przewodniczący Komisji Futsalu w Małopolskim Związku Piłki Nożnej Piotr Zawodny oraz reprezentant Polski w futsalu, zawodnik Clearexu Chorzów - Mikołaj Zastawnik.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości