Eliminacje MMP U-14, U-16, U-18 - zapowiedź

Najbliższa sobota będzie bardzo intensywna dla zawodników Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu. W tym dniu w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski powalczą aż trzy kategorie wiekowe.

U-14:

Zespół SChLF U-14 odbył kilkanaście treningów. Zawodnicy spotykali się na zajęciach raz w tygodniu. Podczas przygotowań rozegrali także sparing z Rekordem Bielsko-Biała ulegając rywalowi 2-7. Wszyscy gracze uczestniczą także w rozgrywkach Mini Magic Sport Młodej Ligi Futsalu dzięki czemu także nabywają nawyków futsalowych. Kadrę zespołu tworzą młodzi piłkarze z okolicznych klubów (Górnik Libiąż, KS Chełmek i MKS Fablok).

SChLF U-14 swoje eliminacje rozegra w Przeworsku w w sobotę 3 grudnia. W turnieju zagra pięć drużyn: SChLF Chrzanów, Futsal Team Przeworsk, BSF Bochnia, Góral Tryńcza i Solne Miasto Wieliczka. Awans do finałów MMP U-14 w Kaliszu wywalczy tylko zwycięzca. Zespoły z miejsc 2 i 3 powalczą natomiast w styczniu w turnieju półfinałowym gdzie awans wywalczą dwie z sześciu ekip.

Aby uniknąć wczesnej godziny wyjazdu w sobotę (turniej zaczyna się o 9) do dalekiego Przeworska drużyna wyjedzie już w piątek. Zespół skorzysta z gościny szkoły w Tryńczy (podziękowania dla Roberta Kurosza za zorganizowanie noclegu), która ma do dyspozycji nowoczesne pokoje. Piłkarze skorzystają także z prowiantu, jaki na drogę przygotuje im Firma Cateringowa Megalo.

Grupa wydaje się być bardzo ciężka i każda z drużyn będzie z pewnością walczyła o awans. Futsal Team Przeworsk jest złożony głównie z graczy Orła i Orzełka Przeworsk i będzie chciał dobrze pokazać się przed własną publicznością. Solne Miasto Wieliczka korzysta głównie z graczy Górnika Wieliczka. Nie zabraknie tam jednak także zawodników Progresu czy Wisły Kraków. Co ciekawe wszyscy są z rocznika 2003. MOSiR Bochnia jest najbardziej reprezentowany w drużynie BSF Bochnia, a Góral Tryńcza jak co roku z pewnością zaprezentuje ogranie futsalowe, a turniej pokaże jak będzie z umiejętnościami czysto piłkarskimi.

Mamy nadzieję, że drużyna SChLF na tle rywali pokaże się z dobrej strony, ale jak zawsze w kategorii U-14 jest to niewiadomą. Jest bowiem bardzo mało czasu na zgranie drużyny i nauczenie zawodników nawyków, które przychodzą z czasem.

SChLF będą reprezentować: Olaf Przewoźnik, Antoni Wątroba, Aleks Książek, Maksymilian Pędrys, Andrzej Lieber, Filip Surowiec, Filip Macuda, Karol Piechota, Jakub Gędłek, Kamil Iwanek, Arkadiusz Tajs, Jan Kosowski (kpt), Łukasz Bogacz i Szymon Miziołek.

9:00 Futsal Przeworsk - BSF Bochnia
9:40 Solne Miasto Wieliczka - Góral Tryńcza
10:20 BSF Bochnia - SCHLF Chrzanów
11:00 Futsal Przeworsk - Góral Tryńcza
11:40 Solne Miasto Wieliczka - SCHLF Chrzanów
12:20 BSF Bochnia - Góral Tryńcza
13:00 Futsal Przeworsk - Solne Miasto Wieliczka
13:40 SCHLF Chrzanów - Góral Tryńcza
14:20 BSF Bochnia - Solne Miasto Wieliczka
15:00 Futsal Przeworsk - SCHLF Chrzanów

U-16:

Także 3 grudnia Grand Prix będące eliminacją MMP U-16 organizuje Sobek Kraków. W tej kategorii jest to już drugi turniej. Po pierwszym SChLF jest na pierwszym miejscu w grupie po pokonaniu 3-2 Mikluszowic i 5-0 Sobka. Rywale zremisowali i mają na swoim koncie po punkcie. Drugi turniej w małej sali w Krakowie może spowodować, że SChLF wywalczy sobie już awans do finałów w Białymstoku, ale może także zdecydowanie spłaszczyć stawkę i wszystko rozstrzygnie sie w styczniu w Bochni (tam turniej zorganizują Mikluszowice). Mamy jednak nadzieję, że SChLF stanie na wysokości zadania i zapunktuje. Jedyną przeszkodą może być brak Jochymka, ale pozostali gracze powinni dać radę. Turniej w sali Liceum im. Sobieskiego w Krakowie o 9.30 kiedy SChLf zagra z Sobkiem, a po chwili o 10.20 zakończy rywalizację meczem z Mikluszowicami.

Trener Zbigniew Pawela na turniej powołał takich oto zawodników: Paweł Prowalski, Kacper Burzej - Damian Przepiórka, Patryk Jaszczur, Gerard Kapcia, Marek Kapcia, Piotr Knapik, Dawid Motyczko, Piotr Ślósarz, Jakub Ciupek, Marek Starzycki, Kacper Cziszewski, Szymon Ferdek, Kacper Kołodziejczyk.

9:30 Sobek Kraków - SCHLF Chrzanów
10:20 SCHLF Chrzanów - Promień Mikluszowice
11:10 Sobek Kraków - Promień Mikluszowice

U-18:

Po grupie U-16 na parkiecie w Krakowie zaprezentują się osiemnastolatkowie. Ich rywalizacja od 12.30. Będzie to pierwszy turniej w tej kategorii wiekowej. SChLF będzie miał takich samych rywali jak przed rokiem (wtedy był jeszcze Rekord) czyli UKS Sobek Kraków złożony głównie z graczy Garbarni (ale także AP21 i Cracovii) oraz Elmar Jędrzejów. Podobnie jak w U-16 także i w starszej drużynie z powodu wyjazdu zagranicznego zabraknie Jakuba Jochymka. Zespół trenował początkowo z grupą U-20, a ostatnio już samotnie. Rozegrano także sparingi z grupą U-16. W ostatni czwartek zanotowano remis 7-7. Wszyscy biorą udział także w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu. W składzie znajdują się zawodnicy Fabloku Chrzanów, Górnika Libiąż, SMS-u Kraków, i KS Chełmek. Drużynę w zastępstwie Adama Banacha podczas turnieju poprowadzi trener Zbigniew Pawela

W SChLF U-18 zagrają: Wiktor Kaniaburka, Adrian Pieczonka - Krystian Bloch, Damian Przepiórka, Jerzy Dzierwa, Jakub Kita, Kamil Dzikowski, Adrian Kaczmarski, Adam Skórzewski, Robert Madoń, Hubert Matys, Mateusz Domagała, Kacper Policht, Jakub Żegleń.

12:30 Sobek Kraków - SCHLF Chrzanów
13:20 SCHLF Chrzanów - Elmar Jędrzejów