Brak awansu na finały MMP U-18 - relacja, zdjęcia

Po braku awansu do MMP U-20 to samo stało się niestety w kategorii U-18. Tym samym mamy doczynienia z najsłabszym od lat sezonem w Młodzieżowych Mistrzostywach Polski.

Po pierwszym turnieju w Chrzanowie było jasne, że o awans w Tychach będą walczyć gospodarze, Fablok oraz Góral Tryńcza mające po dziewięć punktów. Kilka dni przed rywalizacją o braku przyjazdu poinformował Przeworsk, a na turnieju nie zjawiły się Katowice. Oba kluby pokazały więc totalny brak szacunku do rywalizacji i potwierdziły, że system rozgrywek i brak kar jest niestety wielką indolencją Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Niestety nie popisali się także gospodarze, którzy nie zadbali o jakąkolwiek oprawę czy nagrodzenie zespołów...

Do rywalizacji Fablok przystąpił mocno osłabiony. W składzie zabrakło Gerarda Kapci, Damiana Przepiórki i Patryka Rogowca. Osłabienia oraz słaba dyspozycja dnia okazały się niestety zbyt bolesne. W pierwszym meczu Fablok grał z Góralem tocząc długo wyrównaną walkę. Kiedy w drugiej połowie zawodnnicy z Tryńczy podwyższyli na 2-0 fablok wycofał bramkarza, ale straty Jochymka spowodowały, że zrobiło się 4-0 dla rywala. Wynik na 4-1 pięknym strzałem zmniejsyzł Jochymek. Przy wygranej Tychów z Tryńczą 3-1 do awansu Fablokowi potrzebne było zwycięstwo z Tychami różnicą dwóch bramek. Oczekiwania zostały szybko zweryfikowane. Miejscowi objęli prowadzenie, które podwyższali, a Fablok z minuty na minutę grał coraz gorzej nie mogąc rozegrać akcji i oddać dobrych strzałów piłką, która wybitnie nie kleiła się zawodnikom do nogi. W drugiej połowie mecz się zdecydowanie otworzył i oba zespoły zdobywały gole tym samym to GKS wygrał 8-4 i wraz z Tryńczą zagra w finałach w Unisławiu.

Fablok U-18: Przewoźnik - Jochymek, Piechota, Motyczko, Jaszczur, Starzycki, Praszek, Knapik, Glistak, Bugdalski