8 i 9 kolejka MSMLF i MINI MSMLF (zapowiedź)

W najbliższy weekend zostaną rozegrane dwie kolejki Magic Sport Młodej Ligi Futsalu i cztery spotkania MINI Magic Sport Młodej Ligi Futsalu. W sobotę zapraszamy więc do hali w Chrzanowie na dziewięć meczów od 13.00, w niedzielę natomiast na siedem od 14.00.

Mecze w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu typował kapitan Chełmka Przemysław Światłowski.

Oto harmonogram:

Sobota, 13.12.2014 r.
13.00 MKS Fablok 2001 - Cool Sport MINI TYP: 2

Na początek sobotniej rywalizacji w zaległym spotkaniu zobaczymy dwie najsłabsze drużyny MINI MSMLF, które nie zdobyły jeszcze punktu. Z pierwszych trzech oczek powinien cieszyć się Cool Sport, który zapewne wykorzysta przewagę wieku i warunków fizycznych.
13.50 MKS Fablok 2000 - MKS Krisbud 98 MINI TYP: 2

Tym meczem rozpoczynamy rundę rewanżową. W pierwszej kolejce padł niespodziewany remis 1-1. Tym razem faworytem jest Krisbud 98, który lideruje w tabeli. Fablok 2000 jeśli się jednak spręży jest w stanie podjąć rękawice. Może stać się jednak tak, że na parkiet wyjdzie rezerwowy skład zespołu bo podstawowi gracze będą odpoczywali przed niedzielnymi eliminacjami MMP U-14 w Mikołowie.
14.40 MKS Fablok 2001 - MKS Fablok 98 MINI TYP; 2

W pierwszej kolejce Fablok 98 męczył się z młodszymi kolegami wygrywając tylko 5-2. Tym razem powinno być dużo łatwiej bowiem podopieczni Sławomira Gołby się ograli, a zespół Dariusza Bierońskiego będzie dodatkowo zmęczony po starciu z Cool Sportem.
15.30 Żarki - Zagórzanka Zagórze TYP: X2

Zagórzanka w ostatniej kolejce wygrała swój mecz z Gromcem więc oba zespoły mają na swoim koncie po trzy punkty. Szanse są więc wyrównane. O przewadze Zagórzanki może zadecydować dobrze dysponowany Madeja w bramce. Żarki stawiają natomiast na ofensywę gdzie zabłysnąć mogą Patryk Kosowski i aktywny ostatnio Bartosz Cygan, który zmaga się jednak z kontuzją.
16.20 MKS Krisbud 97 - Antalya Junior TYP: X2

Krisbud 97 wraz ze Złotymi Chłopakami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Antalya spisuje się natomiast bardzo przeciętnie i spadła na siódmą pozycję. Dla obu zespołów jest to bardzo ważny pojedynek. Krisbud musi wygrać aby utrzymać prowadzenie. Antalyi punkty są natomiast niezbędne aby myśleć o szóstce mistrzowskiej
17.10 Solidex Junior - UKS II LO TYP: 1

Solidex w tym roku zaskakuje, ale pozytywnie. Mimo wąskiej kadry na każdym meczu ma ten sam solidny skład. W bramce dobrze spisuje się Cyzio, a skuteczny jest Bogacz, który przewodzi klasyfikacji strzelców. UKS natomiast zawodzi. W większości młodzi zawodnicy jeśli się jednak zepną dadzą radę powalczyć i sprawić niespodziankę.
18.00 Chełmek - Nadwiślanin Gromiec TYP: 1

Na parkiecie spotkają się zespoły walczące o całkiem inne cele. Gromiec myśli z pewnością o wydostaniu się z dna tabeli i każda zdobycz punktowa go ucieszy. Tym razem będzie to raczej niemożliwe bowiem Chełmek mimo wąskiej kadry udowadnia, że jest jednym z pretendentów do mistrzostwa. W każdym ze spotkań inni zawodnicy biorą na siebie ciężar zdobywania bramek, a Bajdziak rzadko kiedy musi się napocić przy interwencjach w bramce. Kapitan Chełmka - Przemysław Światłowski zapowiedział dwucyfrowe wygrane z każdym do końca sezonu. Zobaczymy czy jego drużynie ta sztuka uda się z Gromcem.
18.50 Megalo - KKG Trzebinia TYP: 1

Nieoczekiwanie oba zespoły mają tyle samo - 13 punktów. Faworytem jest jednak Megalo, które musi wyjść z głębokiego dołka. KKG potrafi jednak sprawić niespodziankę i jeżeli zagra w szerokim składzie z Nowakiem i Białym może być  dość ciekawie.
19.40 Promyk Dan-Rem Bolęcin - Złote Chłopaki TYP: 2

Złote Chłopaki pozytywnie zaskakują w tym sezonie i wspólnie z Krisbudem 97 prowadzą w tabeli. Promyk ta tabelę zamyka mając na koncie trzy punkty za wygraną z Antalyą. Zobaczymy więc czy tym razem Sieprawski znajdzie receptę na bramkarza Złotych Chłopaków, szczególnie że z powodu meczu MTS-u będzie nim najprawdopodobniej Janas, a nie Górkowski.

Niedziela, 14.12.2014 r.
14.00 KKG Trzebinia - Żarki TYP: 1
14.50 MKS Krisbud 97 - Nadwiślanin Gromiec TYP: 1
15.40 UKS II LO - Chełmek TYP: 2
16.30 Megalo - Złote Chłopaki TYP: 1X - Mecz kolejki w TYPERZE
17.20 Antalya Junior - Solidex Junior TYP: x2
18.10 MKS Krisbud 99 - Antalya Junior MINI TYP: X2

Na inaugurację sezonu po bardzo ciekawym pojedynku Krisbud 99 wygrał 6-5 wykorzystując indywidualne umiejętności Sochackiego i Sieprawskiego. Po rozegraniu kilku kolejek Antalya jednak okrzepła i jeśli chce myśleć o mistrzowie, a tak z pewnością jest to musi ten mecz wygrać. Dużo jednak będzie zależało od składu w tym meczu bowiem w tym sezonie nie zagra już kontuzjowany Siegień, a chorzy są Kita i Łysak. W końcu powinien pojawić się jednak Kędziora.
19.00 Zagórzanka - Promyk Dan-Rem Bolęcin TYP: 2

UWAGA! Po sobotniej kolejce najprawdopodobniej nie będą uzupełnione statystyki na portalu Futsal-Serwis. Kierowników i kapitanów prosimy więc o pilnowanie kar za kartki. Przypominamy, że pauza obowiązuje po 4 i 7 kartce oraz po bezpośredniej czerwonej kartce.