3 kol. MSMLF, 4 kol MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia, video

W Magic Sport Młodej Lidze Futsalu wygrali faworyci. Najwięcej problemów miało Łazarskie Miami, które dopiero w drugiej połowie odwróciło losy meczu z Fablokiem 2003. W gronie seniorów padło wiele bramek. Swoich rywali rozgromił Wygiełzów oraz Krisbud.

Magic Sport Młoda Liga Futsalu

W młodej lidze najciekawszy przebieg miało pierwsze spotkanie. Fablok 2003 prowadził do przerwy 2-0 po bramce Sidełki oraz skutecznie wykonanym przedłużonym karnym przez Brandysa. W drugiej odsłonie Łazarskie Miami szybko złapało jednak kontakt i ostatecznie wygrało 3-2. Bez problemu z młodszymi kolegami klubowymi poradzili sobie juniorzy młodsi MKS Trzebinia pokonując MKS Trzebinia 2004 II 11-1. "Jedynka" rocznika 2004 mierzyła się z Magic Sportem. Na gola Motyczki strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Kalinowski, ale z opływem czasu Magic Sport osiągnął przewagę. W końcówce MKS 2004 ambitnie jednak walczył i "podciągnął" rezultat wykorzystując zmęczenie i rozprężenie w szeregach rywala. Spokojnie kolejne trzy punkty zanotował Gucci Gang. Formą strzelecką błysnął Macuda, który wraz z kolegami starał się kombinacyjnie rozgrywać rzuty wolne. Golden Five jest wciąż bez punktów, ale w kolejnym meczu pokazało, że walczy i jest w stanie zdobywać bramki.

MKS Fablok 2003 – Łazarskie Miami 2-3 (2-0)

Mateusz Sidełko, Aleksander Brandys – Dawid Celmer, Jakub Szumniak, Piotr Kazienko

ŻK: Mikołaj Karaśkiewicz (Łazarskie)

MKS Trzebinia 2004 II – MKS Trzebinia JM 1-11 (0-5)

Aleksander Lubiński – Szymon Bugdalski 2, Arkadiusz Tajs 2, Przemysław Ruczyński 2, Kacper Blaszke, Kacper Wnuk, Dariusz Kaczmarczyk, Miłosz Korcz, Kamil Stachowski

Magic Sport – MKS Trzebinia 2004 I 8-5 (4-1)

Dawid Motyczko 3, Oskar Chechelski 3, Maciej Praszek 2 – Konrad Kalinowski 3, Igor Krzywda, Jan Garlacz

ŻK: Michał Kosowski (Magic)

Gucci Gang – Golden Five 8-3 (5-0)

Filip Macuda 4, Jan Kosowski 2, Karol Piechota, Jakub Kucharski – Dawid Patrycharcha, Jakub Adamczyk, Szymon Kuźnicki

Najlepsza piątka kolejki: Michał Glandys (Fablok 2003), Dawid Motyczko (Magic Sport), Dawid Celmer (Łazarskie), Filip Macuda (Gucci Gang), Arkadiusz Tajs (MKS JM)

Magic Sport Liga Futsalu

Dwa mecze u seniorów zakończyły się pogromami. Wygiełzów bez problemu rozprawił się z Architektami, a Krisbud odbił sobie ostatnią porażkę wysoko pokonując Solidex, który wciąż czeka na zdobycz punktową. Bodypak prowadził z Monterami po golu Knapika. Rywal doprowadził jednak do remisu, a w drugiej połowie wywalczył trzy punkty zaskakując dobra formą w ostatnich tygodniach. W końcówce punkt uratował Fablok, który zremisował z MKS-em U-20. Wydawało się, że podopieczni Kacpra Ślusarka zdobędą trzy punkty, ale gole Sabudy i Chrząszcza pozwoliły Fablokowi doprowadzić do stanu 3-3. Megalo mecz z MKS Trzebinia U-18 rozpoczęło bez nominalnego bramkarza. Świetnie między słupkami spisywał się jednak Mrózek. W końcu na mecz dotarł jednak Pędziałek i stanął między słupkami. W drugiej połowie nie popisał się przy dwóch strzałach rywala i momentami MKS łapał kontakt. Megalo było jednak za mocne, a Łukasz Wierzba brał ciężar gry na siebie prowadząc zespół do wygranej. Z kolejnych punktów może cieszyć się także Błyskawica. Protector postawił ciężkie warunki, ale w końcówce podjęte ryzyko się nie opłaciło i świetnie broniący przez cały mecz Górkowski musiał wyciągać piłkę z siatki aż pięciokrotnie.

Architekci Piłkarstwa 21 – Wygiełzów 3-15 (0-7)

Jakub Obetkał, Miłosz Kocot, Adrian Kaczmarski – Krzysztof Bartyzel 3, Filip Zając 2, Maciej Śliski 2, Andrzej Lament 2, Mariusz Kołodziej 2, Łukasz Krawczyk 2, Tomasz Bieda, Mateusz Kasperczyk

Evolite Monterzy 4744 – Bodypak 2-1 (1-1)