10 kol. MSMLF, 13 kol. MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia. Wygiełzów i Magic Sport ze złotem.

Zakończył się sezon 2017/2018 w chrzanowskich ligach środowiskowych. W Magic Sport Młodej Lidze Futsalu najwięcej emocji przyniósł ostatni mecz. Magic Sport przegrywał do przerwy z MKS Trzebinia JM 1-2, ale gra w przewadze przyniosła rezultat i Magic Sport wygrał 5-2. W pierwszym meczu sezonu trzema bramkami wygrała Trzebinia. Dzięki lepszemu bilansowi bramek w całym sezonie mistrzem ligi został Magic Sport.

W Magic Sport Lidze Futsalu Megalo zremisowało z Wygiełzowem 2-2 co przy wysokiej wygranej Krisbudu spowodowało, że srebro powędruje do graczy Krisbudu, a Megalo musi zadowolić się brązem. Mistrzostwo już wcześniej zapewnił sobie Wygiełzów.

MSMLF:

Na początek rywalizacji spotkały się zespoły z grupy pocieszenia. Łazarskie Miami w drugiej połowie wykorzystało przewage warunków fizycznych i pewnie pokonało MKS Trzebinia 2004 II. Pierwszy zespół MKS-u poradził sobie natomiast z Golden five zdobywając komplet punktów w dolnej połówce tabeli. Grupa mistrzowska grała wieczorem. Najpierw na parkiecie pojawili się gracze Gucci Gangu i Fabloku 2003. Sporo z zawodników na parkiet wyszło tuż po powrocie z obozu klubowego w Zakopanem. W ich poczynaniach nie było więc świeżosci, ale Gucci gang wywiązał się z roli faworyta i pewnie wygrał, szczególnie w pierwszej połowie ładnie rozgrywając wiele akcji. Skutecznością błysnął natomiast Karol Piechota, a w drugiej połowie okazje do gry w polu otrzymał bramkarz Olaf Przewoźnik.

W ostatnim meczu sezonu lider MKS Trzebinia JM podejmował Magic Sport. Oba zespoły zagrały w pierwszej kolejce iw tedy górą 6-3 był MKS. W przeciągu całego sezonu lepszy bilans bramek uzyskał Magic Sport więc do triumfu w lidze potrzebował przynajmniej wygraną własnie trzema golami. Zadanie nie było proste bowiem obrońca tytułu zagrał bez Klechowskiego, Kosowskiego czy Ślósarza. Po kilku kolejkach przerwy do gry wrócił Barański, a wystapić mimo kontuzji musiał także Chechelski. Właśnie najmłodszy zawodnik Magic Sportu otworzył szybko wynik meczu. Trzebinia wykorzystała jednak strarę Motyczki i złe ustawienie przy stałym fragmencie i po golach Tajsa oraz Bugdalskiego wyszła na prowadzenie 2-1. Magic Sport starał się wyrównać, ale nie miał pomysłu na defensywę rywala. Dobrze między słupkami spisywał się także Wętrys. Od początku drugiej połowie do rozegrania akcji Magic Sportu podłączył się Burzej i ta taktyka przyniosła skutek. Magic Sport podczas gry w przewadze strzelał kolejne bramki i po pełnym emocji meczu wygrał 5-2 zostając mistrzem ligi.

Łazarskie Miami - MKS Trzebinia 2004 II 6-1 (2-1)

Hubert Armatys 2, Dawid Celmer 2, Piotr Kazienko 2 - Aleksander Lubiński

Golden Five - MKS Trzebinia 2004 I 0-4 (0-1)

Konrad Kalinowski 2, Mateusz Wojas, Antoni Małocha

CZK: Sebastian Białas (Golden)

Gucci Gang - MKS Fablok Chrzanów 2003 10-4 (6-1)

Karol Piechota 7, Filip Surowiec 2, Jakub Gędłek - Piotr Olszowski 2, Dawid Kumala, Patryk Wójcik

MKS Trzebinia JM - Magic Sport 2-5 (2-1)

Szymon Bugdalski, Arkadiusz Tajs - Oskar Chechelski 3, Dawid Motyczko, Maciej Praszek

ŻK: Dawid Motyczko (Magic Sport)

MSLF:

Domove - Evolite Monterzy 4744 9-3 (3-2)

Oskar Szczurek 3, Jakub Jochymek 2, Jakub Sidor 2, Miłosz Ołpiński, Jakub Krzciuk - Rafał Brzezoń 3

Bodypak - Architekci Piłkarstwa 21 7-5 (3-2)

Przemysław Knapik 3, radosław Dul, Piotr Walas, Maciej Saługa, Zbigniew Walas - Dawid Pluta 2, Jakub Kikla, Paweł Mitela, Mateusz Skrzypiński

CZK: Dawid Pluta (AP 21)

MKS Trzebinia U-18 - Krisbud Trzebinia 0-16 (0-7)

Michał Grabowski 7, Jakub Pająk 6, Tomasz Kurdziel 4

MKS Trzebinia U-20 - Protector 3-4 (0-2)

Michał Cząstka 2, Mateusz Lasik - Karol Górkowski, Kacper Kołodziejczyk, Patryk Kolmajer, Kamil Tajs (sam)

Megalo - Wygiełzów 3-3 (2-1)

Dawid Adamczyk 2, Szymon Knapik - Mariusz Kołodziej 3

ŻK: Kamil Jesionowski, Łukasz Pactwa (Megalo) - Przemysław Nowicki, Krzysztof Proksa (Wygielzów)

MKS Fablok Chrzanów - Błyskawica Myślachowice 6-5 (3-2)

Dawid Sabuda 3, Damian Przepiórka 2, Szymon Przepiórka - Kamil Wojdyła 3, Kacper Głowacz 2

ŻK: Michał Lasoń x2 (Błyskawica)

Zespoły zarówno MSMLF jak i MSLF zapraszamy do udziału w turnieju o Puchar Ligi. Rozgrywki odbędą się w dwa dni (niedziela 25 luty i niedziela 4 marzec - lub tylko 4 marzec jeśli będzie mało zespołów). System gier zostanie ustalony na podstawie ilości zgłoszonych zespołów. Prosimy o przemyślane zapisy! Koszt udziału w turnieju drużyn młodzieżowych to 30 zł, a seniorów 100 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 lutego. W drużynach będą mogli grać zawodnicy, którzy byli w ich składach w sezonie 2017/2018 oraz max. trzech zawodników testowanych (czyli, którzy grali w innej drużynie lub nie grali w rozgrywkach)

Podsumowanie rozgrywek i wręczenie nagród WSZYSTKIM zespołom obu lig nastąpi w niedzielę 4 marca.