10 kol. MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

Sporo emocji było podczas dziesiątej kolejki Magic Sport Ligi Futsalu. W opałach były wszystkie drużyny czołówki, ale wszystkie wyszły z oprasji obronną ręką i miejsca w trójce pozostały bez zmian.

WYNIKI:

Domove - Krisbud Trzebinia 4-6 (2-1)

Oskar Szczurek 2, Miłosz Ołpiński, Gerard Kapcia - Paweł Piskorz 4, Artur Ząbek 2

ŻK: Paweł Piskorz (Krisbud)

Błyskawica Myślachowice - Solidex 3-5 (3-1)

Kacper Głowacz, Jakub Piotrowski, Rafał Binek - Konrad Patyk 2, Konrad Bogacz, Mateusz Domagała, Dariusz Wilczak

ŻK: Krystian Bloch (Solidex)

Evolite Monterzy 4744 - MKS Trzebinia U-18 7-2 (1-1)

Jakub Woźniak 4, Dawid Kurzański 2, Maksymilian Prasak - Jakub Skrzypek 2

ŻK: Jakub Woźniak (Monterzy)

Wygiełzów - MKS Trzebinia U-20 5-4 (3-3)

Filip Zając 2, Tomasz Bieda 2, Maciej Śliski - Michał Cząstka 2, Daniel Prokop, Kamil Tajs

MKS Fablok Chrzanów - Protector 9-8 (4-1)

Tomasz Kędziora 3, Dawid Sabuda 2, Michał Domurat, Mariusz Fudali, Damian Przepiórka, Rafał Chrząszcz - Karol Górkowski 6, Łukasz Górkowski 2

ŻK: Krzysztof Stach x2, Grzegorz Małodobry (Protector)

Megalo - Bodypak 5-2 (1-1)

Łukasz Wierzba 2, Patryk Nędza, Łukasz Pactwa, Mateusz Mrózek - Zbigniew Walas, Przemysław Knapik

ŻK: Kamil Jesionowski (Megalo) - Piotr Walas (Bodypak)

Domove prowadziło z Krisbudem 3-1, ale ten dobrze taktycznie rozegrał drugą część spotkania zwalniając grę bazując na indywidualnych umiejętnościach swoich zawodników. Brylował w tym Paweł Piskorz, który czterokrotnie w meczu pokonał Pieczonkę. Domove mimo dobrej gry w pierwszej połowie nie może wyjść z kryzysu i spadło na przedostatnią pozycję w tabeli. Coraz wyżej jest natomiast Solidex, który mimo iż przegrywał 0-3 pokonał 5-3 Błyskawicę Myślachowice i odniósł piątą wygraną z rzędu. Ważne punkty w perspektywie walki o górną część tabeli zdobyli Monterzy, którzy 7-2 pokonali Trzebinię U-18. Lepiej spisali się dwudziestolatkowie z Trzebini, którzy postraszyli lidera. Wygiełzów przy stanie 4-4 zmarnował dwa przedłużone rzuty karne i dopiero trzeci strzał z dziesięciu metrów Filipa Zająca dał zespołowi kolejny komplet punktów w sezonie. Zasmucone z tego powodu może być Megalo, które musi liczyć na potknięcie lidera aby myśleć o zdobyciu złota. Cateringowcy swój mecz wygrali okazując się lepszymi od Bodypaka. Wydawało się, że łatwą przeprawę z Protectorem będzie miał Fablok. Po czterech minutach prowadził 3-0, a w drugiej połowie powiększał swoją przewagę. Protector ambitnie jednak walczył, a aż sześć bramek zdobył walczący o tytuł króla strzelców Karol Górkowski. Ostatecznie Fablok po meczu, w którym defensywa nie była mocna stroną żadnej z drużyn wygrał 9-8.